Coraz mniej Diesli

Zwykły wpis

Nadchodzą zmiany, co najlepiej widać na rynku samochodowym Europy Zachodniej. Udział samochodów z silnikiem Diesla zmalał w pierwszych ośmiu miesiącach 2017 roku o 4,4% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Oznacza to spadek o 255 tys. samochodów.

 

Największy udział w rynku diesle odnotowały w 2011 roku. W porównaniu z tym okresem obecne dane oznaczają spadek aż o 13%. Skąd taki spadek?

Trend na ekologię sprawił, że przy zakupie nowego samochodu Europejczycy z bogatych krajów często decydują się na hybrydy, a te przeważnie wyposażone są w silniki spalinowe.  I nie ma tu większego znaczenia to, czy takie rozwiązanie jest faktycznie lepsze dla środowiska. Wielkie koncerny ścigają się w wymyślaniu nowych rozwiązań, a tego typu nowinki techniczne zawsze powodują spore zainteresowanie

A co z samochodami elektrycznymi? Wyglądają dziwacznie, ale też mają działać na korzyść przyrody. Po raz kolejny niekoniecznie się to sprawdza, ponieważ energia potrzebna do napędzenia takiego samochodu nie zawsze pochodzi ze źródeł przyjaznych środowisku.